Ciechocinek - Fontanna na Parterach Hellwiga
Aby móc korzystać z playera proszę wyłączyć Adblocka i odświeżyć stronę.
cloudy.png

-3°C

CIECHOCINEK

Kamera jest aktywna 3 lata, 7 miesięcy

Ciechocinek - Fontanna na Parterach Hellwiga

Fontanna na Parterach Hellwiga jest zlokalizowana przy Szpitalu Nr 1, przy słynnym ciechocińskim deptaku a rozpoczęła funkcjonowanie na początku czerwca 2011 roku.

W otoczonej barierką fontannie w obiegu zamkniętym znajduje się 7 m sześciennych wody. W środku widnieje kielich mający 1,6m wysokości, nad który wytryska cieńki strumień wody. W obwodzie jest 64 strumieni wody a także 8 spiętrzonych strumieni wzbijających się pionowo.

Dysze wodotrysku typu Windsor 600 wyrzucają wodę według zmiennego programu. Całym programem steruje komputer Co kilkanaście minut następuje zmiana sposobu wyrzucania wody. Wieczorem towarzyszy temu pokaz światła - fontanna świeci po kolei w różnych kolorach. O tej porze trudno jest znaleźć wolne miejsce na ławeczkach otaczających fontannę.

W okresie jesienno-zimowym ze względu na obniżoną temperaturę powietrza, fontanna jest wyłączona. W miejscu dotąd spływającej wody, zostaje usytuowana przepiękna iluminacja świetlna, która swoim wyglądem przypomina czar wyrzucanej przez fontannę wody.

PL
Następna kamerka Wszystkie kamerki
Liczba wyświetleń:815133
Typ kamerki:Wypoczynek
Tagi:wypoczynek

Komentarze